Jak a proč kartáčovat pokožku

12. ledna 2014 v 19:37 | sarah-lee |  Rady nejen pro krasu
Kartáčování vlasů je normální věc, ale kartáčovat pokožku? Tak tohle jsem opravdu slyšela poprvé, jsi na tom stejně? přečti si článek..


Zdraví pokožky je z velké míry dáno její schopností opravy a obnovy. Pokud nejsou mrtvé buňky odstraněny, póry se ucpávají. Tam, kde nejsou odstraněny, nevzniknou nové a kůže se tak nemůže hojit. Přestože buňky pokožky neustále odpadávají ( 90% všeho prachu v domácnosti tvoří částice lidské kůže), kartáčování stimuluje tento proces na účinnější. Zlepšuje se krevní oběh, škodliviny se uvolňují a pokožka se stává jemnější.

Nejlepší a nejefektivnější kartáče jsou vyráběny z přírodního materiálu a obvykle se používají na sucho před koupáním. Pro citlivou pokožku raději kartáčovat za vlhka za pomocí houby nebo žínky. Soustřeďte své pohyby směrem k srdci. Začněte od choditel vzhůru přes nohy ( i zadní část), stehy, zadek, boky, trup. Potom paže směrem k ramenům.

Další možností je například odlupování staré pokožky. Pokud je pro vás kartáčování namáhavé, můžete pokožku třít suchým flanelem nebo žínkou. Navlhčené kosmetické houbičky jsou vhodné pro obličej a používají se s očisťoacími pleťovými prostředky. Také můžete vybrat odlupovací krémy, které vmasírujete do pošky před sprchou.

Jinou možností je používání mořské soli. Ta však není příliš vhodná pro suchou pokožku. Do dlaně nasypete mořskou sůl a přilijeme k ní nezbytný olej např. levandulový a před spláchnutím vmasírujeme do požky. Pokud použijete sůl bez oleje, dbejte na to, abyste se po koupání dostatečně natřeli hydratačním mlékem.

Velmi tvrdou kůži ( na patách) třeme suchými nebo zvlhčenými ovesnými vločkami. Pokud máte pokožku citlivou zkuste směs rozemletých ovesných vloček a pár kapek heřmánkového nebo jalovcového oleje.

Po pár týdnech kartáčování budete sami vědět, kdy je to zapotřebí. Jelikož je kartáčování pro vaši pokožku důležité, doporučuje se to každé dva až tři dny. Pokud se koupete méně, je třeba kartáčovat denně.

Pokud kartáčujete pokožku poprvé, je lepší použít flanelový ručník nebo žínku. Obojí předem navlhčete a přejděte na kartáč až po několika týdnech. Nekartáčujte tam, kde je pokožka narušená. Je též vhodné před a po odstranění chloupků. Zamezuje tak zarůstání chloupků dovnitř. Vyhněte se pěnovým koupelím, obyčejně obsahují silné čistící přísady.

Nedávejte si sprchu ani koupel příliš horkou. Povrchové žilky mohou popraskat, činí to velký nátlak na srdce a ničí to ocranný kyselý rámec pokožky. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama