Jak se správně odlíčit?

8. ledna 2014 v 16:15 | sarah-lee |  Liceni
Krásně se nalíčit není tak jednoduché, ale zase tu krásu správně smýt bývá ještě složitější. Věřím, že spousta z nás neví, jak se správně a důkladně odlíčit, aby zároveň nezpůsobovala potíže své pokožce.


Každý make-up je důležité šetrně smýt, i když jste unavené a šli by jste si nejraději lehnout. V noci má náš obličej jedinou šanci, kdy se může odreagovat a proto není dobré ho dusit neodlíčeným make-upem.

1. krok
Nejprve je dobré si obličej opláchnout vodou - né však používat mýdlo ( velmi vysušuje pokožku) a potom se odlíčit odličovací vodou nebo emulzí s příměsem oleje.

2. krok
Druhý krokem je správně si odlíčit partii očí. Odličování očí bychom měli věnovat nejvíce pozornosti. Víte však, jak správně si je odličit?
Navhlčený tampón odličovací vodou nebo krémem položíme na zavřeré víčko a necháme chvíli působit, poté taháme směrem dolů - ne však drhnutí nebo mnutí očí. Řasy také odličujeme od kořínků ke konečkům. Oblast pod očima odličujeme směrem k nosu - nikdy né tam a zpět ( vniká pak tvorba vrásek a napomáháme jim k rychlejší tvorbě). Poté je vhodné si oči opláchnout a popřípadě použít oční krém na jejich hydrataci.

3. krok
Poté stačí jen odličit zbytek obličeje. Krém či odličovací krémy volí podle typu pleti. Odličujeme do té doby, dokud není tampon zcela čistý. Na obrázku je vidět, jak by tahy při odličování měli jít - zabráníte si tak vzniku vrásků.

4. krok
Posledním krokem je znovu odlíčení a to ráno. Ranní péče nevyžaduje takovou pozornost jako když se odličujete večer. Pleť se díky důkladnému odlíčení krásně rozjasní. Dobrou radu bych dala si kupovat odličovací přípravky od jedné značky, což je na vás zda si ji vybere podle ceny, typu pleti nebo rady někoho jiného.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama