Jak doma na barvení vlasů: Zařiďte si hřívu jako od kadeřníka!

5. ledna 2014 v 13:01 | sarah-lee |  Rady nejen pro krasu
Máte vlasy, které jsou podle vás vysušené a strašně vypadají? Nemáte dostatek peněz na to jít ke kadeřníkovi? Članek vám prozradí, jak si dokonale nabarvit vlasy doma.

Barvení vlasů zvládne každá z vás, ale nehodí se to úplně pro každého. Je doporučováno se nebarvit v případě, že jste přecitlivělá na složky barvy, trpíte ekzémem či astmatem nebo máte silně poškozené vlasy. V takovém případě je vhodnější dát své vlasy do rukou odborníků.

Ještě než začnete
  • několik dnů před barvením se snažte nepoužívat kondiciónéry a vlasové kúry
  • barvení si naplánujte tak, abyste měli na sebe alespon 2 hodinky
  • pokožku okolo čela, uší a na krku natřete krémem - vyhnete se tak nepříjemným flekům
  • připravte si celý obsah balení barvy, sklenici nebo misku k přípravě směsi, starý ručník k ochraně oblečení, hřeben nebo štětec na vlasy k nanášení barvy, hřeben s řídkými zuby, nůžky, hodinky nebo kuchyňský budík
  • těsně před barvením si udělejte test kožní snášenlivosti ( je to otrava, ale vyplatí se to), najdete ho v každém návodu
Nic neschovávejte na "horší časy"
Než se nadějete, vlasy začnou odrůstat a brzy se začne u hlavy objevovat váš odstín nebo šediny. Není potřeba barvit celou délku vlasů, zaměřujte se jen na odrosty. Používejte však vždy nové balení barvy, pokud máte namíchanou směs, nesnažte se ji někde uchovávat na příště.

Barvu si hýčkejte
Abyste prodloužili životnost barvy a zachovali lesk, používejte vlasovou kosmetiku určenou speciálně pro barevné vlasy: šampóny, kúry, stylingové produkty. Nanášejte je nejen bezprostředně po aplikaci, ale pravidelně i mezi barvením vlasů, a to i v případě, že si vlasy delší dobu nebudete barvit. Pokud vám vlasy po několika týdnech vyblednou, můžete barvu oživit pomocí přelivů, která obnoví svěží odstín i lesk.

Co NIKDY nedělejte
Doma nebarvěte vlasy velmi dlouhé, poškozené, odbarvené, melírované nebo barvené složitou kombinovanou technikou. Rozhodně nelze pro domácí barvení doporučit změnu barevných odstínů o více než 5 stupňů nebo barvení tmavých vlasů na blod. Takové barvení vlasů je lepší svěřit do rukou odborníků.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama